Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
Register

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
 
 
dr Aleksandra Ciecielag-Floto

Urodziła się i wychowała w Warszawie. W Orlando zamieszkała w 2015 roku, ale utrzymywała bliskie kontakty zawodowe i naukowe z Polską przez kilka kolejnych lat. W styczniu 2020 otrzymała tytuł doktora nauk społecznych na Uniwersytecie Warszawskim za rozprawę poświęconą roli lokalnych aktywistów w tworzeniu narracji pamięciowych na Florydzie Centralnej. W 2013 roku ukończyła studia podyplomowe z glottodydaktyki polonistycznej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie miała okazję pracować ze studentami zagranicznymi uczącymi się języka polskiego. 

mgr. Sylwia Kokot-Martin
Torunianka od 1995 r. mieszkająca w Stanach, od 2004 roku w Orlando na Florydzie. Jeszcze jako studentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych rozpoczęła swoją przygodę z językiem polskim, ucząc j. polskiego jako obcego ochotników Amerykańskiego Korpusu Pokoju na terenie Polski.

W Stanach ukończyła studia magisterskie na wydziale anglistyki. Wieloletnia nauczycielka j. angielskiego i j. polskiego. Pasjonatka obu języków, interesująca się wszystkim, co z nimi związane, a przede wszystkim dwujęzycznością i nauczaniem j. polskiego dzieci i młodzieży wychowywanych poza Polską.

mgr Weronika Artica

Urodziła się w Darłowie, woj, zachodnio-pomorskie w Polsce. W 2004 roku wraz z rodziną przeprowadziła się do Gdyni gdzie dorastała. 

W 2016 roku ukończyła I zdobyła tytuł magistra na Uniwersytecie Gdańskim z pedagogiki resocialistycznej. Podczas 5 letnich studiów pracowała w przedszkolach, żłobkach, schroniskach dla nieletnich jak I szkole tańca. Dzięki temu utwierdziła się w przekonaniu, że uwielbia pracować z dziećmi i chce to robić zawodowo.