Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
Register

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
   Rzeczypospolita Polska jest dziewiątym co do wielkości krajem w Europie, zamieszkiwanym przez blisko 40 mln ludzi. Dostęp do Morza Bałtyckiego i jego szerokich plaż na północy, pięknych jezior w północno-wschodniej części kraju oraz Karpat i Sudetów na południu sprawia, że jest to niezwykle atrakcyjny kraj dla osób spragnionych wypoczynku na łonie przyrody.
   Również amatorzy historii nie będą zawiedzeni, gdyż Polska oferuje zabytki z przestrzeni ponad tysiąca lat. Choć pierwszym krokiem w kształtowaniu się państwowości był chrzest przyjęty przez Mieszka I w 966 roku, historia ludzkiej obecności na terenach obecnej Rzeczypospolitej sięga kilkuset lat wcześniej. Do najciekawszych miejsc należy zaliczyć: Gniezno - pierwszą stolicę, Uniwersytet Jagielloński założony w XIV wieku, Zamek Krzyżacki w Malborku oraz dziesiątki zamków obronnych z różnych okresów historycznych rozsiane po całym kraju, a także liczne pałace i galerie sztuki. W Polsce znajdziemy również wiele miejsc będących świadectwem tragicznych wydarzeń XX wieku – dwóch wojen światowych oraz komunizmu. O trudnej historii opowiadają nowoczesne i nagradzane na arenie międzynarodowej muzea – np. Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, czy Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
   Obecnie Polska jest członkiem m.in. Unii Europejskiej, NATO, ONZ, OBWE i OECD. Stolica – Warszawa, wraz z reaktywowaną w 1991 roku Warszawską Giełdą Papierów Wartościowych jest prężnie rozwijającym się centrum biznesowym na mapie Europy. W okresie 1989-2018 Polska odnotowała wzrost PKB o 826,96% i był to najlepszy wynik w Europie. Po burzliwych wydarzeniach minionego wieku, Rzeczypospolita Polska odzyskała zasłużone miejsce na arenie międzynarodowej i przyciąga uwagę nie tylko inwestorów, ale również turystów z całego świata ciekawych jej kultury i historii. 
Dowiedz się więcej!

Chido-Fajny: Blog about Poland https://www.chido-fajny.com/